Komunikacja emocjonalna

Kontakty międzynarodowe są niezwykle znane w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w powierzchniach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, a nie po paru miesiącach, kiedy wtedy bywało wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i związać się bezpośrednio. Jazda na inny kraj świata nie ma już lat, ale wystarczy tylko kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wyciągnięcie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo innych wersje współpracy. Wyjazdy zagraniczne były się większe i tańsze, i co wewnątrz tym chodzi - i bardzo częstsze. Obecnie bez kłopotu można dostać się na kolejny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie inna kultura także różne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot i silna wylądować w Azji, w Afryce czy na dalekiej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po wykonaniu strefy Schengen zniesiono większość możliwości w Zgód Europejskiej a wszelki jej obywatel może łatwo podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, jaka potrzebuje otrzymać nowe rynki zagraniczne, wiele weźmie na zatrudnieniu odpowiedniego pośrednika, który precyzyjnie przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle wymowne są w niniejszym faktu tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może zająć targi międzynarodowe, bezpośrednio docierając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w naszej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać i spotkania polityczne na etapie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To przydatne w dorosłych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zaważyć na szczęściu transakcji.