Sztuczne zaplodnienie po niemiecku

Chęć założenia rodziny często łączy się nie jedynie z podjęciem opinii o małżeństwie, a także z chęcią bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu wypadkach z dalekich przyczyn wykazuje się to niezwykłe i należy podjąć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest właściwie wiele. Pewno wtedy istnieć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, prezentuje się, że specjaliści nie są w okresie wskazać przyczyny niepłodności a tym jednym zastosować odpowiednich metod jej leczenia. Kiedy inne formy zapłodnienia zawiodą, pary określają się zwłaszcza na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które podejmuje się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego standardu rozwiązania często to korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do własnego zapłodnienia. Technologia ta zajmuje jeszcze wiele kontrowersji, a dla wielu par muszących mieć potomstwo jest jedynym wyjściem.

Perle BleueZobacz naszą stronę www

Warto również wspomnieć, że planując się na taką metodę należy ustalić lub będziemy wykorzystywać z nasienia swojego męża czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę podstawową możliwość. Pierwsza randka u lekarze połączona jest ze długą ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie rozgrywało się wcześniej, należy również dać ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a dodatkowo zajmuje jej szereg innych badań. Natomiast mężczyzna pragnie posiadać zbadane nasienie, poza tym sprawia skierowanie do własnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często pokazują się potrzebne także inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie podejmuje się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny ruch to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu wynikają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika uczy się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.